| geoolina a întrebat:

Ce va picat voua la teza in clasa a sasea pe semestrul 2?

Răspuns Câştigător
| pitikaaa a răspuns:

Demonstratia apartenentei unui text la opera epica, exercitii cu functii sintactice, analiza textelor, figuri de stil, punerea unui adjectiv la toate gradele de comparatie etc...chiar acum am dat teza saptamana trecuta ca is in clasa a 6-a si stiu sigur ca astea sunt subiectele

8 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Toma Alimos-comentariu.

| pitikaaa a răspuns:

Si la mate am dat azi pfiuuu ce bine ca am scapat...ne-a dat triunghiul isoscel, paralelism, numere intregi, probleme care se rezolva cu ajutorul ecuatiilor

| Smile_5509 a răspuns:

Mate:operatii cu numere intregi, ecuatii, paralelism, triungiuri
Romana:caracterizare, analiza de text, modul de formare al unor cuvinte...cam asta a fost

| DarkBlood32 a răspuns:

La mate ceva cu numere intregi laughing proportii, procentelaughing D-astea usoare.
La romana tot asa, simpluwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata...nu mai imi amintii de TEZE laughing...bine doamne ca or` trecut,,
Romanabig grin-l Goe sa prezentam comentariul.
Mate:Numere intregi, unghiu` exterior, operatii cu nr intregi, nu mai stiu dar or fost vreo` 9 exercitii...
Daca dai teza la romana sau la mate-SUCCES big grin

| RheaLustzig a răspuns:

Groaznic! Dar la ce te referi la matematica sau romana.
La mate ne-a dat paralelism, numere intregi, triunghiul isoscel.
La romana:
Sa facem rezumat, sa analizam cateva cuvinte, sa explicam un fragment.

| adellyna a răspuns:

Te referi la rezumat sau la caracterizare nu?
mi-a oicat Rezumatul pe momentele subiectului din Toma Alimos happy

| alexa15_9959 a răspuns:

Caracterizare Lefter Popescuhappy