| selena_3868 a întrebat:

Ce ziceti de cariera de Designer Vestimentar?

Răspuns Câştigător
| ReadyToHelp a răspuns:

Hmmmmm ...Eu consider ca din punct de vedere material cu asa gen de profesie nu vei duce lipsa de nimic, dar totusi trebuie sa ai talent pentru a obtine ceva sau pentru a iti atinge scopul vietii. Oamenii cu imaginatie foarte dezvolatata sunt au fost si vor fi mereu apreciati si respectati ...In concluzie pentru a deveni designer vestimentar ai nevoie de talent si o dorinta foarte mare. Good Luck

3 răspunsuri:
| LondoneseCat a răspuns:

Daca ai pe cineva cunoscut care sa iti dea un impuls in domeniu si chiar ai talent,poti sa faci treaba,daca ai numai talent dar esti foarte muncitor,se poate si asa,cred.laughing daca nu ai nici talent si nici vreo pila, cam naspa. oricum, daca ai medie mare la liceu poti aplica pentru burse de studii de design vestimentar in afara tarii si asta poate fi o portita catre succes. big grin funda?:*

| ThinkPink_8731 a răspuns:

Eu am vrut 2 ani buni sa devin designer vestimentarlaughing. pana sa imi dau seama ca am nevoie de foarte mult noroc sa dea cineva peste mine, faimos, sa ii placa creatiile mele, sa le cumpere si sa ma faca la randul meu celebra.mereu ma gandeam ca o sa am prezentari de moda, ca si Chanel sau Dolce Gabanna. niciodata nu ma gandeam ca trebuie sa incep de jos. Trebuie sa ai mult talent si imaginatie sa creezi ceva unic, special, ce sa atraga lumea si sa cumpere.Trebuie sa ai rabdare si sa nu te dai batuta usor.Trebuie sa ai multa vointa pentru meseria asta. Fundita? big grin

| TommyHilfiger a răspuns:

Una buna. In viitor astea vor fi meseriile principale.