| LoryM22 a întrebat:

Cei de la ASE sau care au terminat ASE-ul dupa terminarea urmatoarelor facultati ce poti sa faci (profesii) si la ce se da admiterea la fiecare in parte.:
-Management Economic
-Marketing
-Comert
-Relatii Economice Internationale

Multumesc!

1 răspuns:
| cornelia_7230 a răspuns:

Dupa terminarea studiilor in domeniul eonomic esti economist, specializat in domeniul pentru care ai optat.
In ceea ce priveste admiterea, aceasta este in functie de mai multe criterii. De ex. admiterea la o fac. de stat este prin examen, iar la mai toate cele particulare, doar prin concurs de dosare. Trebuie, functie de facultatea aleasa, sa vezi ce hotarire a luat, pentru anul respectiv, rectoratul respectivei facultati.