| inatorul a întrebat:

Ce licenta e mai folositoare de la ASE?
Marketing
Management
Relatii economice internationale

2 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Licența cea mai folositoare este aia, de pe urma căreia, îți „rămân în cap" cele mai multe chestii. Că degeaba ești licențiat, dacă nu știi nimic după ce termini facultatea.
Dintre cele 3 enumerate de tine, mai sus, părerea mea este că cea mai „folositoare" este marketing. În ultimul timp, specialiștii din marketing sunt destul de căutați (mai ales cei pricepuți). Deci, ai șanse mai mari să-ți găsești de lucru într-un timp relativ scurt.

| raresul123456 a răspuns:

Mai folositoare e marketingul.