| baby_4423 a întrebat:

Cine a zis:veniti la mine toti cei truditi si impovarati si eu va voi da odihna

Răspuns Câştigător
| kristind a răspuns:

Desteptilor care a-ti raspuns! Isus Hristos a zis.astea nu sint lucruri despre care sa glumiti!

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca odihna promisa era vesnica, atunci nu putea fi decat Moartea.

| Gizăz a răspuns:

Nu contează cine, contează că a zis degeaba tot ce a zis. Ca şi asta:

http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/nouluivenit.php

| andreiano a răspuns:

Matei 11:28,, Veniti la Mine, toti cei truditi si împovarati, si Eu va voi da odihna,,.
Matei a citat din Jesus Christ. Dacă nu e asta, atunci sigur e Gigi Becali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus Hristos.si a mai promis ceva; pacea lui, care nu e totuna cu pacea lumeasca. apa viatii, viata vesnica.si ca va sterge orice lacrima din ochii nostri. odihna? da. in sensul ca nu vom obosi lucrand pentru bunul mers al universului, la niveluri diferite, fistecare dupa cum ii este dat. odihna in pacea, dragostea si iubirea universala.

| baby_4423 explică:

Mama m-a pus sa scriu

| teroristu_7134 a răspuns:

Teroristu