| alinadianaaa a întrebat:

Cine imi poate sa-mi ofere mai multe informatii despre Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Tîrgu Ocna?

2 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Tîrgu Ocna este o instituţie publică de interes naţional, cu personalitate juridică, în subordinea Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor, care face parte din instituţiile publice de apărare, ordine publică şi siguranţă naţională ale statului, şi are ca principal obiect de activitate formarea iniţială a agenţilor şi perfecţionarea personalului din unităţile sistemului penitenciar.