| Mihaita456 a întrebat:

Cine imi poate spune ce sa aleg intre Politia de Frontiera si Poliția de Penitenciare...si sa-mi spuna câteva avantaje si dezavantaje in parte, salariu, mediul de lucru, etc.

1 răspuns:
| bananabread a răspuns:

Politia de penitenciare este mult msi interesanta si inveti multe din ea ai si salariu mai mare fiind un risc dezavantaj ca lucrezi cu detinuti avantaj ca inveti oamenii. Politia de frontiera este destul de plictisitoare avantaj ca e mai usoara dezavantaj ca nu primesti atata experienta