| MadalinT00 a întrebat:

La anul voi da la Academia de Politie, dar sunt indecis in profesia pe care as vrea sa o am.Nu stiu ce sa aleg. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi, avantaje sau dezavantaje intre Drept, OSP, Jandarmi si frontiera?

1 răspuns:
| Felissa13Eden a răspuns:

Daca e vorba de bani, la penitenciare e cel mai bine, apoi urmeaza dreptul, pentru ca esti bazat cu anul acela in plus de drept, apoi OSP-ul. Jandarmii si frontiera sunt printre clasele de jos, dar tot se castiga bine