| alinadianaaa a întrebat:

Cine stie daca bacul se va schimba anul acesta?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nimic nu e sigur. Dupa alegerile parlamentare din noiembrie se va lua o hotarare, in functie de cabinetul ce va fi format atunci. Se preconizeaza faptul ca de la anul va exista bac diferentiat, dar nimic nu e sigur. Oricum, daca se va schimba ceva se va schimba formatul, trecandu-se la bacalaureat diferentiat in functie de profil. Se doreste de asemenea admitere pentru TOATE facultatiile, un lucru foarte bun din punctul meu de vedere.

| Elvina a răspuns:

Cu siguranta se va schimba. In fiecare an se intampla asa. Bafta!

| Xenya a răspuns:

Cu suguranta! Cine stie ce surprize o sa ne astepte! Sper ca nu unele neplacute!