| Ioan25 a întrebat:

Cineva care a absolvit facultatea de silvicultura?
Am o nemurire. După ce termin facultatea de silvicultura Suceava cum mă angajez in cadrul ocolului silvic?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca ai pile si apoi depui un CV.

| mihai69 a răspuns:

1. Cu pile;
2. Dai examen când o fi vreun post liber și te rogi să nu fie "rezervat".

| Ioan25 explică (pentru mihai69):

Trebuie pile pentru a te angaja?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Ioan25):

Da' unde ai trait pana acum? Cam peste tot te poti angaja cu pilelaughing). In plus, cred ca ti-ar trebui master in asa ceva, nu licenta. Uita-te pe anunturi de angajare mai vechi si vezi care erau cerintele.

| mihai69 a răspuns (pentru Ioan25):

Din păcate, cam orice angajare "la stat" în RO se face pe principiul PCR (pile, cunoștințe și relații).