| Crocaa a întrebat:

Cineva care este in prezent student la farmacie,va rog, m-ar interesa niste pareri generale.De asemenea, as dori sa stiu in ce consta admiterea si cam la ce nivel de dificultate se situeaza?

6 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Admiterea se face fie prin examen scris doar la chimie fie, pe langa aceasta si biologie vegetala sau anatomie (la alegere). Nivelul e unul destu de ridicat, mai ales ca e o facultate destul de cautat si concurenta e cu fiecare an tot mai mare, dar daca inveti nu ai de ce sa ti faci probleme.
Facultatea e destul de grea, dar atat timp cat te iti vezi d treaba nu ai de ce sa iti faci probleme.

| anonymous09 a răspuns:

Admiterea se face pe baza de dosar, iar nivelul de dificultate, as zice eu, ar fi cam greu ( ca la orice facultate). dar daca inveti, o sa ti se para usor. in fiecare an o sa ai din ce in ce mai multe materii, mai grele ( in special chimia pe care o urasc ), dar te vei acomoda. nu-ti face griji, numai si numai sa inveti.

| Crocaa explică (pentru anonymous09):

Asta si voiam sa aud, ca o sa fac fata atata timp cat invat.Cat despre admitere, recunosc, imi da ceva batai de cap, dar presupun ca nu e ceva imposibil de realizat.Multumesc pentru timpul acordat!

| Dana211 a răspuns (pentru anonymous09):

Cum sa se intre pe baza de dosar? E cea mai mare prostie care am auzit-o pana acum

| Crocaa explică (pentru Dana211):

Cred ca depinde de facultate, cel putin la mine in oras va avea loc o testare din chimie si cam atat cred, nu stiu mai mult.

| Dana211 a răspuns (pentru Crocaa):

Depinde de oras la modul ca fie se da dintr-o materie fie din doua. Pe baza de dosar nu exista sa intrii si nici nu cred ca a existat vreodata! Unde vrei sa dai?