| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce esti mai castigat daca faci si masterul in kinetoterapie[pe langa facultatea de kinetoterapie/sfacultatea de educatie fizica si sport specializare kinetoterapie]? care este diferenta pe care o da masterul fata de facultate?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Pana la ora actuala, in Romania, putini angajatori iau in seama ca esti super calificat (adica cu masterat!)! Eu am 3 masterate si, sincer, as mai face, dar nu am bani - inveti enorm de multe lucruri noi si utile! Nu ma intereseaza sa primesc bani pe ele, la diferitele locuri de munca, dar am fericirea ca-s super bine pregatita! Noi invatam pentru noi, mai putin pentru ceilalti. Pe ei ii intereseaza cum ii putem ajuta cu ceea ce am invatat! Nu crezi?