| Messyhair a întrebat:

Cu ce se ocupa un manager? ( de exemplul managerul unui magazin de haine, sau unui restaurant)

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este ca un director din timpurile mai vechi.Adica conduce afacerea. El taie si spanzura in firma! Face ca lucrurile sa mearga, depasind orice problema(daca este un manager bun!).

| cretzufinish a răspuns:

Coordoneaza, antreneaza pe subalterni. De obicei implementeaza idei manageriale astfel incat sa mentina afacerea in limite profitabile, ia hotarari la nivel inalt alaturi de director. Cam astea.

| thealchemist a răspuns:

E seful

| janvarjan a răspuns:

Managerul unui restaurant are indatoriri atat administrative ( programe de lucru, controlul calitatii, inregistrarea si raportarea activitatii operationale zilnice, etc) dar si operationale ( coordonarea unei echipe de ospatari si sefi de sala in vederea asigurarii si dezvoltarii calitatii serviciilor oferite catre oaspetii locatiei). Pentru managerul unui magazin de haine poti gasi similitudini in descrierea de mai sus.