| Pitic a întrebat:

Cu totii stiu ce vor sa devina, ce vor sa faca dupa ce termina liceul si dupa ce reusesc sa ia si bacul. eu chiar nu stiu, chiar nu am vise asa marete cum ar fi sa devin avocat sau medic, politist sunt profestii care imi displac din motive personale
in schimb mi/ar placea sa lucrez in domeniul marketingului, desi nu am prea mare habar cu ce se ocupa, la scoala ne dau tot felul de teme sa realizam oferte, reclame, invitatii, imi place, mi/ar placea sa coordonez un grup de oameni desi necesita multa rabdare si indemanare. pe scurt mi/ar placea sa lucrez ceva ce stiu sa fac ceva ce nu necesita sa imi omor creierii.mai de mult imi doream sa devin psiholog pentru ca imi place sa ascult povestile oamenilor si sa ii ajut insa a fi psiholog nu inseamna a asculta povesti si a da sfaturi ci a ajuta si pe cineva care are probleme de sanatate si nu scred ca m/as descurca sa ajut de exemplu un copil sa devina norma,,,
voi ce vreti sa faceti dupa terminarea liceului. eu chiar nu stiu ce vreau sa fac, poate imi dati voi un sfat

4 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Avocată.
Fă ceea ce îți place.

| TheCritic a răspuns:

Buna! Citind ceea ce ai scris tu aici, ma gandeam ca ai fii un bun trainer pentru diverse activitati de team-building, educatie si activitat non-formale, coordonator de grup sau chiar ghid turistic. Intr-adevar, si in domeniul marketing-ului ai putea lucra. Pentru toate job-urile/carierele enumerate de mai sus trebuie sa ai abilitati psihologice si de comunicare. Ma bucur ca pe tine te preocupa acest lucru pentru ca mult in ziua de azi se angajeaza unde da Domn` ca sa zic asa, doar pentru bani sau doar de gura parintilor. Bafta pe mai departe... Numai bine!

| CataaS a răspuns:

Sunt si eu la un liceu din asta care are treaba cu marketingul si la fel ca tie, mi-ar placea sa fiu psiholog din aceleasi motive, dar am realizat si eu ca nu e chiar atat de simplu. Si acum nici eu nu stiu ce sa devin. Stiu ca vreau sa termin liceul. Sigur mai exista persoane ca noi, care nu stiu ce sa devina. big grin

| johny192 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi pe o meserie cautata asta e important in primul rand si de ce nu poate e ceea ce iti place