| Pitic a întrebat:

Nu stiu exact ce vreau sa devin laughing)
mi se pare ca nu ma pricep la nimic,sunt cam neindemantica imi e frica de doctori dar mi,ar placea sa devin psiholog,neurolog pentru ca imi place sa ajut oameni oferindule sfaturi insa nu m, as vedea facandu, le injectii sau altceva,
imi pote exlica cineva ce insemna mai exact psiholog neurolog si ce studii imi trebuie si cati ani dureaza.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pshihologul e una
neurologul e alta.

pentru prima poti face psihologie (dureaza 3 ani plus master)

pentru neurologie faci facultatea de medicina (6 ani ) apoi rezidentiatul (vreo 5-6 ani). Neurologia e una dintre cele mai grele specializari in medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
TREBUIE sa stii ce vrei sa devii, pentru binele tau, pentru existenta ta sociala.
http://raspunsuri.rol.ro/art/6878-97-cum_pot_deveni_psiholog.htm
Te pup.