| Maria_9493 a întrebat:

Cum a fost pentru voi primul an de facultate? Colegi noi, oras nou, schimbarea stilului de viata, examene, foarte mult de invatat?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Exceptional,ca toti anii de facultate, de altfel.
M-am trezit la viata, dupa o hibernare de 18 ani in culcusul caldut al casei parintesti.
Valize, o camera maaare cu 5 paturi,fete necunoscute,cursuri,profesori incruntati,aula mare a facultatii,decan,prodecan, secretariat, 65 de colegi,holurile facultatii,salile de curs,corpul A,corpul B,pauzele la fumat, cafeaua de la ora 10, alergatul la cantina sa prinzi ultima ciorba inainte de inchidere,seminare,laboratoare,asistenti,frica de sesiune, dupa amieze incarcate de tensiune, liniste mormantala intr-un camin cu 250 de suflete,primul examen luat,explozii de bucurie,cafenelele din oras,nebunia si deliciul vietii de-atunci n-o sa le uit vreodata in viata!
Daca masina timpului a lui Wells ar exista, acolo m-as intoarce si as strica-o, sa pot ramane!
Minunate vremuri!

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Este frumos, emotionant, vei cunoste multe persoane intr-un timp scurt astfel incat vei uita ca "pleci de la mama" si te vei acomoda repede

| ASIGURATORUL a răspuns:

Emotii, putin stingher, o noua viata, libertate (departe de parinti)...dar nu sa imi fac de cap, intalnirea cu persoana iubita. In cazul meu frecventam foarte mult cursurile si am avut de castigat la examene pentru. ca profesorii ma stiau. Oricum raman cei mai frumosi ani din viata, cel putin pentru mine, sper si pentru tine sa fie la fel de frumos.

| Zangetsu a răspuns:

Colegi noi, acelasi oras, acelasi stil de viata, examene grele, mi-am propus sa invat dar nu am reusit straight face, noroc ca am acumulat numarul de credite necesare pentru a trece anul 2. sper sa ma apuc de invatat.

| BlackNights a răspuns:

A fost dezamagitor.Un an intreg(cls a12a)am visat si mi-am facut planuri si iluzii...insa am cazut brusc pe pamant,lovindu-ma de o realitate crunta:singura,fara parinti,totul trebuie sa o fac eu,fara ajutor,program super incarcat,lume nepasatoare,orar ca naiba, restante peste restante si tot asa. Daca as da timpul inapoi nu m-as mai duce asa departe de casa, fara ajutorul nimanui...sad