| Robert1701 a întrebat:

Cum aș putea deveni pilot Smurd? Ce trebuie să urmez pentru acea carieră?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu stiu foarte sigur. Dar mi se pare ca ei colaboreaza cu armata pentru asta. Sau recruteaza piloti dintre pilotii militari. Unul dintre ei povestea ca un elicopter se piloteaza mai greu decat un avion.

| Eireann a răspuns:

Un elicopter e mult mai greu decat un avion, am facut cursuri pentru amandoua si te asigur ca avionul e floare la ureche pe langa elicopter. Dar ce vrei tu sa cauti cursuri de pilot utilitar. Dupa ce ai licenta de pilot poti sa te agajezi la SMURD.

| Eireann a răspuns (pentru Eireann):

Cauta pe Google Scoala superioara de aviatie civila si vezi pe site tot ce vrei, cursuri, pret, cerinte etc.

| Robert1701 explică (pentru Eireann):

Cum adică pilot utilitar? Mai exact ce categorie baie fii? Ppl, atpl?

| Eireann a răspuns (pentru Robert1701):

Asta nu stiu exact.

| AlexValentinn a răspuns:

Nu poti sa devii pilot SMURD, SMURD-urile nu au voie pe circuit.

| Iote a răspuns (pentru AlexValentinn):

SMURD-urile au elicoptere pentru transportul pacientilor.