| AlexJB a întrebat:

Cum considerati teza de clasa a V-a la matematica? Trebuie sa ne speriem de ea? Tinand cont ca este prima teza...

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Buna. Eu am trecut de prima teza acum 2 ani, dar nu trebuie sa te sperii de ea, doar nu e bau-bau. E adevarat ca fiind prima teza vor fi emotii, dar cu siguranta vei trece cu bine peste ea, nu ai de ce sa temi atata timp cat inveti zi de zi lectia si exersezi. In plus, la teza nu se vor da subiecte grele, decat generale, cam un subiect din fiecare capitol pe care l-ati parcurs. Profita de aceasta perioada, ce mi-as mai dori sa fiu clasa a5a... Bafta!

17 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa te sperii de teza.
O sa fie multe altele.
Ai sa vezi ca o sa fie totul Ok.
La teza se da doar ce ai facut pana acum in clasa aV-a.

Bafta si o seara placutahappy

| DanaCherry a răspuns:

Nu chiar deloc. profesorii o sa faca in asa fel sa nu fie ceva de groaza.

| MerisorulDulce a răspuns:

Clasa a 5a e cea mai usoara... Profesorii iti dau puncte in plus, si 10-uri din prostie. E super. O sa iei cel putin 8-9. Mult succeswinking

| RikkyApril a răspuns:

Prima teza este ultimul lucru de care trebuie sa te temi, vor mai fi multe altele si tinand cont ca este la matematica in clasa a 5-a, nu este atat de grea, iar daca nu ai dormit la ore vei lua 10, eu cam asta faceam si am luat 9 ...deci oricum este bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey... Si eu trebuie sa dau prima teza la mate si am emotii. Dar daca inveti nu e grea deloc. Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si trebuie sa dau teza la mate chiar azi. Urati-mi succes.Am cateva emotii, dar hei, cine nu are la prima teza la mate, ca am dato pe cea la rom si 10 curat, desi credeam ca o sa iau o nota mai mica de cat atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa invatam sau sa nu invatam daca este prima data

| iuandfto a răspuns:

Nu trebuie. Deci teza e un fel de test din toata materia parcursa pana acum si conteaza un sfert din media ta. Eu sunt in 6 si anul trecut am dat si eu teza la mate. Sincer mi s-a parut usoara si am luat 10 (oricum eu sunt pasionata de mate si am fost la olimpiada dar subiectele din teza au fost special facute ca sa le faca toata lumea ). Mie mi s-a parut teza la romana mai grea pentru ca avem literatura in care trebuie sa povestim.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Nuuuuuulaughing:X:X
a fost foarteee simpla:X
am luat 10:X

| 3ntzz a răspuns:

Nu stai linistit ca nu ai de ce sa te speri ca doar e prima ta teza nu? In clasa a V-a in sem-| cand am dat prima data teza cam toti am luat vreo 6, 7, 8 si profa o zis ca mai putem da teza o data laughing dar in orice caz nu va fi grea dar totusi ...invatati ca daca esti la fel de destept ca o gogoasa o sa iei vreun 3 tras de par.
Mult succeswinking

| denysa a răspuns:

Stai linistita teza este ca un test obisnuit doar ca valoarea notei este putin mai importanta`! nu te stressa si stai flex.

| lolas23 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii trebuie doar sa invetzi o sa fie ca o lucrare normala numai ca o sa aiba mai multe exercitzii mult suxces la tezahappy a iei o nota mare

| AlexJB explică:

Va multumesc mult!

| ghibaflo a răspuns:

Poi ar trebui sa fie cea mai usoara teza, pentru ca dati prima data.

| marius7tree a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii deloc! mai ales daca profesoara de mate e si diriga.La noi ne-a dat ft usor dar si la celelalte clase! dc ai invatat pe parcursul anului nu trebuie sa te sperii! dc nu, at. repeti putin si gt

| cosminamereu a răspuns:

Eu cred ca o sa fie usoara, eu o dau maine si am multe emotii, pentru ca unele ex nu le-am inteles. Sper sa reusesc si mult noroc si tie.

| FlorYn_6833 a răspuns:

Eu am trecut cu 6 prima teza la mate din cls aVa cat despre speriat eu nu invat si nu imi fac griji niciodata de teste sau chestii de genul asta pur si simplu scriu ce imi vine in minte nu trebuie sa te sperii...