| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Cum e sa fii bucatar/chef bucatar? Ce inveti cand te duci la un curs de bucatar, cu ce cunostinte iesi de acolo?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa ajungi bucatar trebuie sa stii cate ceva dinainte. Nu te poti duce la un curs neavand habar de faptul cum se taie o ceapa.

| aditimus a răspuns:

Inveti multe trucuri plus ca in momentul cand termini ai diploma de bucatar.

| iulia0514 a răspuns:

Prima data începi de jos te angajezi ca spălător de vase curatator de legume la început vei fii doar observator după dacă arăți ca te interesează îți dau anumite sarcinii pe care trebuie sa le faci în bucătărie după ce ai învățat principiile de baza și ai avansat în bucătărie de exemplu ca ajutor de bucătar te poți duce și la cursuri de bucătar! Nu te poți prezenta la curs fără sa ști lucrurile de bază!