| Delocimportant a întrebat:

Cum e sa fii șofer livrator de pizza?
Care sunt dezavantajele?
Dar avantajele?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| blesmese a răspuns:

Dezavantajele ar fi ca e o munca care ceilalti nu o apreciaza si zic chestii de genu''pentru asta nu ai nevoie de bac'' sau ''orice prost cu 10 clase poate face asta'' etc. Cat despre salariu, in Iasi stiu ca se ia 1100-1200 lei. Asta e ceea ce stiu. Meseria nu are mari dezavantaje dar daca crezi ca ti se potriveste, fa ceea ce iti place. Avantajele e ca conduci, nu depui munca fizica ca la santiere, poti primi si bonuri de masa. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Ca dezavantajre ar fi ca poti sa intarzi si sa prinzi ceva clientu cu gura mai mare si sa se ia de tine pentru asta, dupa sa-ti reproseze ca e si rece pizza.
Daca livreaza si mancare acel restaurant, este un risc destul de mare s-o versi si atunci trebuie sa te intorci sa iei alta si dai mai multe comenzi peste cap.
Avantaje nu prea vad, doar ca e un job in care necesita sa conduci si daca iti place sa conduci merita sa faci niste banuti din asta. big grin