| Aberdeen a întrebat:

Cum este la facultatea de arhitectură?

6 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Se cam moare de foame cu arhitectura, asta daca nu excelezi

| Aberdeen explică (pentru syd):

În niciun caz. Investești mult pe timpul facultății pe materiale și diverse lucruri, e adevărat, dar ca și arhitect calificat găsești de muncă și ești bine plătit după. Chiar bine. N-am auzit pe mulți plângându-se de foame...

| Aberdeen explică (pentru syd):

Mi-am dat seama că te-ai referit la cei care nu excelează, dar nu asta ar fi o problemă.

| syd a răspuns (pentru Aberdeen):

Sunt foarte multi arhitecti pe piata. Iar din cauza tehnologiei, ceea ce necesita o doza de genialitate in trecut se poate face acum cu 2 clicuri (exagerez putin). Sunt foarte multi care stiu sa dea alea 2 clicuri, dar putini cei care chiar au acea genialitate, daca intelegi ce zic. Sper ca nu ti-am dat de inteles ca manifest ura sau respingere fata de aceasta meserie, dar cred ca exista alegeri ceva mai bune pentru persoanele care au inclinatii spre stiintele reale. Subliniez ca e parerea mea personala

| Aberdeen explică (pentru syd):

Mulțumesc pentru răspuns. Despre design ce părere ai?

| syd a răspuns (pentru Aberdeen):

Habar n-am, sincer sa fiu. Nu stiu mai nimic despre facultatea de design. Eu sunt mai mult cu info, mate.