| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la facultatea de drept?
Vreau sa stiu adica daca este greu? As dori sa ma fac judecator si nu stiu dake greu sa nu.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu este foarte grea, dar trebuie sa studiezi temeinic pentru a avea toate legile in degetul cel mic.Ca sa devii judecator trebuie sa urmezi dupa absolvirea facultatii Institutul de Magistratura unde se intra in baza unui examen dur fiindca numarul de locuri este limitat.

| EUSIATIT a răspuns:

Te as intreba ce este usor in viata? Daca tot doresti sa faci acest lucru nu conteaza ca este greu sau usor. depune efort.[NICI piine fara munca. nici munca fara piine ]daca ai inteles atunci pune osul la treaba /

| nicol20 a răspuns:

Depinde la ce Universitate am multi prieteni care sunt la Spiru Haret si nu se plang deloc spun ca este foarte usor iar eu in schimb sunt la Babes Bolyai si este destul de complicat trebuie sa ai memorie multa si trebuie sa citesti bibliografii multe amcu depinde de tine daca iti place ce ceea ce vrei sa faci