| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la facultatea de drept. Vreau sa stiu daca va fi greu si daca pot iesi ceva de aici.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Greu va fi dacă nu-ți dai interesul să studiezi.
Ieși licențiat în drept.
Poți opta spre magistratură ca să profesezi procuror sau judecător, intri la barou pentru o viitoare profesie de avocat, în poliție ca ofițer din sursă externă, notar public, consilier juridic (expert jurist).
Mult succes.
Pa, pa.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul de greu daca vrei sa fii un jurist bun, este mult de invatat si legislatia se schimba mereu, asa ca mereu va trebui sa inveti. Sigur ca poti urma o cariera ca avocat, consilier juridic, procuror, notar, judecator, la alegerea ta si ce-ti va placea mai mult. Succes si numai bine!