| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Cum îmi pot stăpâni lacrimile?

Răspuns Câştigător
| lorena1gianinak a răspuns:

Lacrimile sunt ceva omenesc și nu se mira nimeni dacă plângi. Dar, sunt și situații când nu vreai sa o o faci din diverse motive. Iată o chestie banală:dacă nu îți vine să plângi în hohote sau chiar și asa, incearca sa te uiți în sus. Nu știu explicația exacta dar oprește lăcrimarea. Dacă deja plagi în momentul ala încearcă sa te gândești la ceva frumos, ceva ce te calmează. Dacă ai o prietena apropiata te poate ajuta. Vorbește cu ea și încearcă sa te calmezi. Nu uita ca plânsul e ceva normal!

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Mai bine nu le stapanesti... sincer!
este un lucru normal si au efect eliberatorwinking

| WhiteLife a răspuns:

La mine functioneaza daca incep sa mestec guma mentolata (atunci cand plang in hohote si pur si simplu nu ma mai pot opri). Daca doar imi dau lacrimile si nu vreau sa plang incep sa-mi fac vant cu un evantai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa faci asta? Da-le drumul.

| andiceasu95 a răspuns:

Imi tin respiratia

| Idk8274 a răspuns:

Depinde dacă ești băiat mai poți, dar asta nu înseamnă că poți să le controlezi așa cum vrei tu, însă depinde si de caracter.

Daca vrei sa scap totuși fa alt ceva, uită-te la tv sau la orice ai vrea tu.