| BauBauMyu a întrebat:

Cum ma pot face actrita in SUA? Iti trebuie facultate de actorie? Si daca da, unde e? Bucuresti?

7 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Da. facultatea de actorie si teatru. Iasi, Cluj, Bucuresti, Timisoara.

| BauBauMyu explică (pentru andru10best):

Nu stii cumva daca e si in Craiova? trebuie si liceu special sa intri, nu?

| andru10best a răspuns:

Ups. Si la Craiova este facultatea de actorie. Uite aici mai multe detalii despre ea si despre admitere. http://www.actorie-craiova.ro/index.html
Daca faci liceul de arte, o sa iti fie mai usor sa intri la facultate pentru ca este pe baza de examen.

Răspuns utilizator avertizat
| Dlkee a răspuns:

Da, iti trebuie facultate de actorie:p, si desigur sa stii limba engleza la perfectie, si franceza. Bafta!

| GabyB94 a răspuns:

Cred ca ai mai mult noroc daca te faci mai intai barmanita in SUA. Uita-te si tu la vedete, cate nu o inceput cu joburi la McDonalds, barman, plimbat caini etc...

| ahmet6 a răspuns:

Este greu ce vrei u,multe romance si ar fi dorit,dar nici una nu a reusit sa treaca de prima usa de la Hollywood,este greu,iti trebuie ani de experienta in teatru, cum spunea cineva mai jos sa lucrezi in teatru pe un salariu de mizerie, si dupa aia poate ai noroc la un casting, si, sa ai in Romania vreo 2, 3 roluri in filme prin Romania, deci este greu, dar frumos ce vrei.succes.big grin happy