| Telegescu_Corina_1987 a întrebat:

Cum pot afla daca patronul plateste cartea de munca?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnet (nu carte) de munca nu mai exista de la 1.01. 2011, doar contract individual de munca si, chiar daca ar exista, nu acesta se plateste ci doar munca pe care o depui.
Cred ca intrebi daca firma plateste contributiile la fondurile speciala si impozitul pe salariu si cred ca o face, daca ai incheiat contract individual de munca.
Te poti interesa la ITM. De asemenea, pentru sanatate, poti vedea in felul urmator:
Accesează site-ul Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate– www.cnas.ro şi selectează din meniu opţiunea "Interfaţă SIUI online" şi apoi "Asigurat".
Introduci CNP-ul tău şi numărul de verificare scris cu verde şi va fi afişat rezultatul: Persoana selectată este asigurată sau Persoana selectată nu este asigurată.
Daca esti asigurata inseamna ca firma plateste contributia pentru sanatate si celelate dari.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica aici: http://bit.ly/2Jp2G95

| Savescu_Constantin_1958 a răspuns:

Cum aflu dacă patronu plătește cartea de munca

| BurneaCiprian a răspuns:

Da