| qwertym a întrebat:

Salut, cat se plateste cartea de munca pentru 4 ore la tazz?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Carte de munca nu mai exista de vreo 15-20 de ani!
Acum totul se face in baza Contractului de munca, negociat si incheciat intre angajator si angajat.
la Tazz se plateste pe cate transport pe care il faci, nu la ora.
Ca poti avea 10 comenzi in 4 ore sau doar o singura comanda in ziua respectiva si stai degeaba.
Cred ca primesti in functie de distanta unde trebuie sa duci pachetul, 5 sau 10 lei de fiecare comanda.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ești plătit pe salar, ci comision la câte comenzi faci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu se plateste integral, adica undeva pe la 1100 de lei pe luna, indiferent ca e vorba de norma intreaga, sau jumatate.