| huideni1845 a întrebat:

Cum pot ajunge sa proiectez case?
si cat ar dura pana sa ajung sa proiectez case?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Faci arhitectura
6 ani, dupa esti arhitect dar faci stagiatura 2 ani pentru drept de semantura daca vrei.
cam dupa 8 ani ai putea fi boss sau 10 depinde acum.

daca vrei detalii despre admitere, facultate chestii de genu lasa mesaj pe privat cu adresa de fb
nu intru prea des pe TPU, si am vazut c anul pot raspunde la orice mesaj

sunt student la arhitectura

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa facultatea de arhitectura, iti mai trebuie o perioada de stagiatura, deci, cu ceva noroc si multi bani, poti ajunge proiectant cu drept deplin in 8-10 de la terminarea liceului.

| StefanChriss a răspuns:

Faci facultatea de arhitectura.

| Ilie_Condrea_1990 a răspuns:

Depinde pe ce domeniu vrei sa mergi. Inginerie sau arhitectura. Pentru mai multe detalii viziteaza www.imva.ro