| PuieMonta2002 a întrebat:

Cum pot deveni voice over?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce context pui "voice over"!
Ca folosit simplu: "voice over" nu poti sa fii, practic nici nu se poate aplica la tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când taci definitiv, atunci e over.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Iesi pe ferastra si urlii, atunci o sa fii voice over fereastra (nu raspund de bolovanii aruncati spre fereastra, in semn de apreciere big grin )

| sIncognito a răspuns:

Sa zicem ca in mod ipotetic ti-ai dezvoltat aceasta abilitate si ai de asemenea un microfon de calitate, postezi aici o ''monstra'':

http://www.dictie.ro/magazie-de-voci/

Are un cost. Dar daca chiar te intereseaza domeniul recomand sa vizionezi inainte niste tutoriale, sa asculti ce zic alti oameni care lucreaza in sfera asta. Sunt multe in engleza. Poate chiar sa contactezi un roman care se ocupa de asta, de ce nu?