| smartlollipop a întrebat:

Buna, TPU! big grin
Stiti un program bun pentru voice-over-video? Adica sa scot sunetul unui videoclip si sa pun voce / inregistrare.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu-i mare inginerie.
Iti trebuie un editor video, pentru ca trebuie sa asezi sunetul peste video si sa il salvezi intr-un format video dupa.
Pentru asta, ai mai multe alegeri, tinand cont ca nu te pricepi iti recomand ori Movie Maker care e pentru cine nu se pricepe absolut deloc la editare video, ori Camtasia, putin mai avansat, ori, maxim Sony Vegas, desi, pentru un incepator, poate fi putin cam greu.
Iar pentru inregistrare sunet, daca vrei ceva bun, si de calitate, nu folosii aplicatia implicita din windows, foloseste ori Audition ori Audacity.
Apoi, de editare trebuie sa te interesezi tu.

| smartlollipop explică (pentru MenInShadow):

Nu sunt chiar o incepatoare... laughing Dar chiar nu gasisem, multumesc mult!

| MenInShadow a răspuns (pentru smartlollipop):

Nici o problema, am presupus doar ca esti, daca am gresit, e bine, inseamna ca te descurci.