| Atti12 a întrebat:

Cum pot invata programare fara un profesor?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru inceput oricum ai nevoie de un profesor /indrumator.

Prima data trebuie sa inveti bazele logicii de programare, ceea ce nu se invata in viata de toate zilele, dar nici la scoala generala (doar la orele de specialitate informatica).
Este un mod de gandire specific gandirii de programator.

| RAY a răspuns:

Citesti carti, te informezi din tutoriale si apoi pui in practica ceea ce ai invatat, totul se incepe de jos dar cu ambitie se poate orice

| Nemessys a răspuns:

Www.udemy.com

Poti invata orice doresti in orice program.

Nu exclude un mentor, te poate ajuta la problemele persoanele. Cursurile sau tutorialele iti explica lucruri generale.

| Sophieka a răspuns:

Exista tutoriale pe internet (multe pe Youtube), sunt carti, articole, cursuri...Dar de ce sa excluzi un profesor? Cred ca are multe lucruri pozitive, poti lua unul online daca nu vrei sa ai contact real cu unul.
Succes!