| BlaBlaAnnie a întrebat:

Cum poti ajunge sa lucrezi intr-o firma (Bucuresti) pe un salariu destul de bun? (pentru inceput, cel putin 2000 ron)
Ce facultate trebuie sa urmezi? Si ce trebuie sa stii cel mai bine?(matematica/economie/limbi straine?)

4 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

E foarte lunga discutia.Depinde ce iti doresti. Sunt atatea domenii de activitate ce sunt bine platite.Dar in tara asta daca nu ai o recomandare, ce spui tu acolo e cam fantezist. Bineinteles, si tu trebuie sa iti aduci aportul prin cunostintele pe care le vei dobandi. Cele mai bune domenii ar fi : economia,dreptul, jurnalismul, agronomia, ingineria, etc. E o chestiune de context, de conjunctura si pana la urma, trebuie ca tu sa faci o alegere.Nu poti acoperi toate domeniile. Trebuie sa te axezi pe ceva anume, ceva catre care tu simti ca ai inclinatie! Degeaba iti place tie arhitectura daca te pricepi mai bine ca agent de vanzari. Vei combina ce iti place cu ce te va satisface si financiar, cu siguranta. Bafta multa!

| kzd a răspuns:

Ceva in IT, cred eu.

| AlexandrulS a răspuns:

Salarii din astea bune de la inceput sunt doar in arhitectura ( Facultatea Ion Mincu/Bucuresti) in rest pentru inceput nimeni nu iti da mai mult de 1000 1500 ron.

Răspuns utilizator avertizat