| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti deveni cantaret?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Profesionist sau amator? Ia lectii de canto! Depinde ce gen de muzica vrei sa interpretezi... Sau vrei sa devii vedeta peste noapte? Daca nu ai talent, pregatire muzicala, ureche muzicala, sustinere financiara..., cum apari...asa si dispari...si apoi nu iti mai vine sa apari...

46 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Talent+ munca.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 la mana, trebuie sa studiezi un instrument muzical, iar apoi sa ai voce

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde sa iau lectii de canto? Si cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o voce foarte buna, dar nu invat la un instrument...sa fac si canto si instrument?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic dar si eu vreau acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte multa munca...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni buni, nu oricine poate deveni vedeta.trebuie sa stii sa canti sau sa dansezi.treaba e ca eu stiu sa cant foarte bine, am voce, am ureche muzicala, sunt char cea mai buna fata care canta din clasa.sunt si la corul scolii, dar nu stiu cui sa ma adresez.
ma puteti ajuta?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai 1 la mana, trebuie sa ai talent, 2 la mana sa muncesti mult si 3 la mana, ceea ce este foarte important este sa ai noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai nevoie de munca serioasa devotament, sa stii a canta la un instrument si sa ai sprijin financiar +iti trebuie un manager si cineva care sa te lanseze, asa ca nu poti deveni vedeta intr-o noapte, ai nevoie de timp si multa multa munca!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Am citit ce ati scris voi aici, pentru a deveni un cantaret nsau artist este nevoie de foarte multa munca multe ore de canto, asa peste noapte poti ajunge vedeta dar in scurt timp vei disparea si iti va fi foarte greu sa reapari! Prin multa munca poti ajunge ceea ce iti doresti...aaa...si inca ceva foarte important in meseria asta trebuie sa ai foarte mult tupeu, daca nu ai tupeu altii te vor calca in picioare, va zic din proprie experienta calcai tu pe ei nu ii lasa sa te calce ei! Bafta la totiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca prin multa munca, sa repeti foarte mult si sa iti doresti foarte mult ca visul sa devina realitate.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roaga mult o vedeta sa te urce pe scena cu el si sa canti cul el iar atunci o sa te remarce o casa de discuri sau vreo emisiune sau televiziune importanta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste noapte pocnind din degete nu ai nici o sansa, in primul rand, ai nevoie de talent+ambitie+exersare+concursuri de canto sau...(acolo te vei obisnui cu oameni cand canti )2. fa-ti un demo la un studio si trimite-le la Bucuresti (daca vrei primi rezultate ) = bingo vei fi vedeta (dar tine minte munca +talent +sustinere ). Sfatul meu apucati-va de cantat de la 6 7 ani si atunci sigur devii ceva.
NOROC laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa pui filmulete pe Youtube si daca ai voce te vede cineva... la mine a mers ...am destul d multe vizualizari si sunt sigura ca o sa ma gaseasca cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot deveni o cantareata fara a avea scoala muzicala? Tot despre asta?

Alte răspunsuri