| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa ajungi spion?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inchizi ochii si visezi ca esti spion big grin

Iar daca, cauti un raspuns serios. Cel mai probabil, cand esti la liceu in a 12-a, vor veni de la SRI din liceu in liceu sa "recruteze" elevi. Daca iei psihologicul si "admiterea" atunci ai sanse sa muncesti in teren, chiar ca spion.

| 50LeiCincizeci a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vine nimeni aici, nici macar inspectia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spion e cam tare termenul.Ok,spion poti ajunge doar atunci cand cei de la serviciul de spionaj primeste niste informatii despre tine.Din mai multe domenii,invatatura,rezistenta,capacitatea de a reactiona,etc,vigilenta. Daca te incadrezi si esti o psibila persoana de recrutat,te vor contacta ei intr-un fel si iti va face oferta pentru nu stiu ce scoala. Vad ca deja esti spion, pentru ca nu ti-ai dat numele ci doar anonim. Esti bun.

Hai sa nu mai visam la stea, spionii sunt recrutati din copii mici, orfani, invatati de la varsta frageda in scolile lor secrete pentru a deveni spion.Acestor copii li se spala creierul inca din frageda copilarie sunt in scoli speciale de sponaj.Ei sunt asa programati sa nu tina cont de nimic ci doar de un scop pe care il va atinge cu orice pret, chiar cu viata.Aceti copii, mai tarziu spioni adevarati isi vor lua viata fara sa clipeasca in caz ca sunt prinsi.Ei nu sunt oameni, a psihicul modifcat, modelat.Asa ca mai bine te faci parlamentar, ai 50 de mii de euro salar si triaesti ca un om. Spionii nu sunt oameni sunt ca animalele dresate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din cate stiu eu trebuie sa urmezi o scoala de spionaj unde te vei antrena pentru a putea deveni un spion cat mai bun. Funda?

| Jokerashul a răspuns:

Mai intai cred ca este nevoie de un stagiu militar apoi sa ramai in cadrul armatei si sa progresezi pana ajungi diplomat sau spion.Iar asta cu SRI nu stiu ce sa zic, ii mai complicat nu cred ca vin in scoli.Ii selecteaza de undeva ori armata ori ceva particular, nu cred ca ii asa simplu ca nu te inscri la golf.

| mircea22b a răspuns:

Spion inseamna tradator. Poti ajunge doar ofiter de informatii. asta inseamna ca tu stai in contact cu tradatorii si dai mai departe informatia pe care o sugi.

| SlipknotPaul a răspuns:

Cu talent!