| anonim_4396 a întrebat:

Cum reusiti sa va impartiti intre birou si casa? Poti avea o cariera si o familie?

6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Da... e un pic mai greu dar daca vrei cu adevarat poti face orice... familia este pe primul plan insa nici cariera nu o neglijez... totul e sa iti fixezi prioritatile...

| jani a răspuns:

De obicei cariera cere foarte mult timp...ai nevoie de sprijinul familiei... daca familia te sustine in cariera...atunci te poti impariti intre amndoua

| allube a răspuns:

Da, teoretic se poate, practic nu prea.Sa ajungi noptea acasa, sa nu te bucuri cu cei dragi de clipele petrecute impreuna, copilul sa creasca cu o bona, etc. Orice s-ar zice, cariera cu familia-adica sa mearga bine si colo, si colo- nu prea.Mai ales cand lucrezi la privat iar la stat nu prea poate fi vorba de cariera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Programul făcut cu lux de amănunte împarte și casa și cariera în limite optime de mulțumire și satisfcație.
Pa, pa.

| kufu a răspuns:

Normal. Atata timp cat nu le amesteci totul este in regula. Nu lua la seriviciu problemele de acasa si cel mai important, nu lua acasa problemele de la munca!

| lavinia_9815 a răspuns:

Da cu servicii de democrati familia sa manance senviciuri in rest multa rabdre si iubire multa