| mdc98 a întrebat:

Cum reusiti sa faceti fata dorului de casa si de familie cand plecati in alt oras/judet cu serviciul?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu gandul spre viitor

| Adry05 a răspuns:

Când nu eram acasă o sunam pe mama zilnic sau cel puțin o dată la 2 zile și cu prima ocazie veneam acasă big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Exista: Messenger, what up, skype, sunt toate la îndemâna ta si gratis pe deasupra.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi dau seama ca asta depinde de fiecare persoana si de fiecare familie in parte, adica acolo unde era multa intelegere si era o placere sa stai acasa... dorul de casa trecea mai greu.

Iar acolo unde nu prea era o intelegere si persoana respectiva astepta sa plece de acasa... era mai usor, si de asteptat.

Dar ma gandesc ca este primul caz, pentru tine. Ar trebui sa poti sa vorbesti cu persoanele de acasa, nu? Vorbeste, suna, da mesaje cand poti, si spune-le ca ai nevoie de sustinerea lor, sa te incurajeze si sa iti garanteze ca totul o sa fie bine.
De altfel, poate poti sa faci ceva pentru a lucrea mai aproape.

Succes iti doresc!

| Eireann a răspuns:

Eu am fost mereu mai independenta, nu mi-a fost foarte dor. Pana la urma mutarea e o perioda destul de ocupata, o sa ai multe de facut si s-ar putea sa nici nu iti fie asa dor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am aceasta boală.

| Adrian5575 a răspuns:

Acum cu toate mijloacele de comunicare este mai usor. Dar ce sa mai zicem de cei care nu aveau telefoane, internet, etc?