| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa ajut lumea și să fiu util oamenilor și societății? Adică nu pot ajuta cu ceva măreț și spectaculos dar vreau sa fac și eu mai mult bine.Ce faci la voluntariat? Și unde se face in Galați? Și ce se face? Vreau un scop nobil în viața asta, sa lucrez pentru Dumnezeu nu pentru profit și bani, avere.Multumesc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"voluntariat? Și unde se face in Galați? " - deocamdată fiind starea asta de alertă, volutariatul e mai "moale"

"Vreau un scop nobil în viața asta, sa lucrez penteu Dumnezeu" - probabil dacă te călugărești

| minrest a răspuns:

Oamenii au nevoie de tine numai cu ce ai invatat diferit de ce fac altii; ei fac unele lucruri pentru tine: te invata, te trateaza, te tund, cultiva, produc, si deal-ul este sa faci si tu ceva in care te-ai specializat, pentru ei; ca le iei bani, sau nu, e mai putin important, normal au bani din munca lor, asa ca pot plati ce le este necesar. Cu alte cuvinte, oamenii au nevoie de tine in capacitatea ta profesionala. Stiu ca acum nu ai nici o activitate, dar spre asta trebuie sa tinzi; numai asa ii poti ajuta pe oameni... si pe tine.