| AvalohAlyn a întrebat:

Există vreo școală că sa ajung sau sa devin Me. dium Medical la fel ca Ant. hony William sau Edgar Cayce? Sau vreun curs holistic ceva...
Imi place mult conceptul asta de profesie care ajuta oamenii sa se vindece sau sa le spună ce problema de sănătate au și cum pot scăpa de ea,atunci când doctorii sunt neputincioși.
Mi-ar plăcea foarte mult sa dobândesc harul lui Ant hony și să am un scop atât de nobil în viața, acela de a vindeca și ajuta oamenii si spre deosebire de el, eu as face-o absolut gratuit căci nu vreau folos material.
Mă gândeam că există cursuri de inițiere sau holistice in care poți să ajungi me. diun medical sau sa poți să citești macar starea de sănătate a oamenilor și să le dau sfaturi...
Eu nici nu am știut că există me. diumi medicali și mi se pare o vocație fascinanta..care lasi ceva in urma după ce mori. oameni cu ndecati sau ajutați.Mereu am avut visul de a ajuta oamenii printr-un har, mi-am dorit să am darul divin sa pot prezice viitorul dar nu a fost sa fie până acum..Eu mă rog la Dumnezeu să îmi dea harul acesta sa fiu un me. dium medical, dorintsa mea este sa ajut, sa fac un bine și nu sa câștig bani prin asta.există cursuri de inițiere care sa te ajute sa ai abilități de me. dium medical?

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Se ocupă Dumnezeu de cursurile astea,daca vrei cu adevărat să ajuți oamenii, animalele,plante, orice. Cursurile organizate de oameni sânt in general pentru bani, și sunt chestii ce țin de psihologie mentalism iluzionism. Îți dai seama că dacă cineva are astfel de abilități nu se lauda, că sar medicii și toți și îl fac praf, că strica tot