| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Cum se obtine o bursa pa o facultate in strainatate?

Răspuns Câştigător
| awspam a răspuns:

Se refera la acte cred, mergi la secretariatul unitati sau la biroul de informati unde iti vor spune despre ce acte trebuie sa aduci, nu e mare lucru sa faci niste acte, mai e varianta ca daca parinti sunt muncitori in tara respectiva sau lucreaza la negru si nu au un venit pe acte lunar sa primesti un ajutor pentru scoala, ideea e sa aiba parinti acte acolo si sa fi lucrat cu acte macar unu inainte ca tu sa mergi la scoala, bafta cam asta e ce stiu eu

2 răspunsuri:
| HenryHorn a răspuns:

Trebuie sa ai medii foarte mari si o facultate care sa doreasca sa te recruteze.

| Roxyrox222 a răspuns:

Buna! pentru a lua bursa in strainatate trebuie sa ai rezultate foarte bune, am o prietena care face facultatea in Anglia, si a obtinut bursa.trebuie sa ai medie foarte mare, sa fii printre primii 3 din clasa