| andra193 a întrebat:

Cum se poate devenii fotograf profesionist? Nu ma refer sa urmez o facultate de arte vizuale. ar exista un curs de formare in domeniu?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E imperativ sa ai o scoala de arte vizuale terminata daca vrei cu adevarat sa ai certitudinea ca poti fi foarte bun. Exista anumite cursuri profesionale insa trebuie sa stii ca nu-s deloc ieftine (nu ma refer la ateliere, din astea gasesti peste tot dar nu te vor face un adevarat fotograf). Poti sa cauti pe net, vei gasi cateva cursuri dar si pareri ai celor ce le-au urmat. Raman insa la parerea ca nu e bine sa incerci aici sa urmezi calea cea mai rapida.

| emag a răspuns:

Cursuri pe baza carora primesti o diploma

| cristina409 a răspuns:

In orasul meu sunt cursuri pentru copii gratuit la Palatul copiilor si trebuie sa ai doar aparat de fotografiat profesionit. funda?

| EuMah18 a răspuns:

Cauta si tu pe Google... Exista chiar foarte multe "Scoli" pentru asta! Depinde unde vrei sa studiez... FUNDA?