| munteanuionvictor a întrebat:

Cum se pot castiga bani cat mai usor cu ajutorul internetului?

49 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un site unicat, popular, ca si Facebook.
In 10 ani ajungi miliardar in dolari...

| tehno125482 a răspuns (pentru Bula):

Sti cat de usor e sa faci ceva ca Facebook?

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru tehno125482):

Tu ai auzit de sarcasm?

| tehno125482 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Da frate dar mie cam greu sa-mi dau seama de sarcasm dupa scris!

| Bula a răspuns (pentru tehno125482):

Da.
Iti trebuie 1 idee buna, +
Publicitata, cat cuprinde +
Simt pentru afacere +
Sa stii sa-ti alegi colegii /personalul de lucru si cum sa le motivezi la maxim +
Sa fii mai bun in domeniu decat intreaga concurenta (dar si acesta depinde decele de mai sus).

| minrest a răspuns (pentru tehno125482):

Stie. A zis ca trebuie sa fie un site la fel de popular si unic. Invata sa citesti, e timpul.

| tehno125482 a răspuns (pentru minrest):

Da dar sti cat de e de usor sa faci ceva la fel de popular ca Facebook!
si Facebook nu-i unic!
exista ogramada de alte retele sociale!

| minrest a răspuns (pentru tehno125482):

Da, stiu ca sunt multe, si nu pot diferi fundamental ca functionare. Cred insa ca, pentru a lua clientii Facebook sau pentru a ii atrage sa isi faca cont si pe site-ul lor, ar trebui sa vina cu o idee unica.

| Violleta2022 a răspuns:

Bani buni si usor cu ajutorul internetului: videochat si pornigrafie.

| minrest a răspuns:

Oamenii fac orice ca sa castige bani, concureaza pentru bani la sange, si din cauza asta banii nu se castiga usor, ci dimpotriva, foarte greu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

In loc sa concurezi cu altii ai putea sa ii domini. Pentru asta ori trebuie sa ai o idee ce nu prea e folosita, ori faci ceva ce nu fac altii (daca ai un site asemanator cu alt site care te pune sa trecii prin mii de pasi ca sa te dezabonezi de la newsletter, tu poti face asta doar printr-un pas). Bine, exemplul asta pe care l-am dat e destul de simplu, dar cu cat faci mai multe chestii pe care nu le face concurenta, cu atat vei avea mai mult succes.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă internetul ar fi un loc magic unde banii se pot câștiga "ușor", toți cei 3.2 miliarde de utilizatori ar fi bogați. Dar lucrurile nu stau așa.

În ceea ce privește câștigatul de bani, internetul nu diferă cu nimic de lumea reală. Ca și în lumea reală, ca să câștigi bani trebuie să oferi niște servicii valoroase pentru care cineva este dispus să plătească.

Ce știi să faci ca să te plătească cineva? Programare? Design? Administrare de servere? Cercetare?

| tehno125482 a răspuns (pentru johnnny123):

Crezi ca il ajuta cu ceva raspunsul tau!
daca stie programare de ce ar mai pune intrebarea asta?

| CuriousStuff a răspuns:

Video Chat.
Bani-usor nu merg mana in mana. Banii nu prea se fac usor.

| tehno125482 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Daca nu e usor inseamna ca nu corespunde intrebari

| Clorox a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu e usor sa faci vide-chat laughing

| CuriousStuff a răspuns (pentru Clorox):

Iti trebuie doar o camera video si doua pahare de ceva tare... Sunt oameni care platesc indiferent de cum arati, unii chiar cauta grase sau femei nu foarte frumoase sau mai stiu eu... Asa ca eu zis ca e destul de usor.

| Clorox a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu la aia m-am referit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comisioane de pe site-uri speciale, asta ii o intreaga arta de marketing, trebuie sa stii cateva lucruri, dar poti face bani, dar nu usor...

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

El zicea clar!
sa faci bani usor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Am inteles draga, dar asta nu inseamna ca nu ar putea sa faca asa ceva.
Ar putea sa citeasca putin, sa se informeze, apoi i se va parea usor sa faca ceva, indiferent daca este vorba de comisione cand vinzi un produs de pe eMAG sau orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa investesti niste bani, cumperi de pe aliexpress lucruri chinezesti sau nu, sau ebay, sunt foarte iefitne, si le vinzi la noi. happy

| tehno125482 a răspuns:

Uite un site care te va ajuta:
https://www.cumsafacibani24.ro/

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Frate m-am uitat la comentari!
vad ca singura chestie care tear ajuta e site meu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

"Frate m-am uitat la comentari!
vad ca singura chestie care tear ajuta e site meu!"
Asta era pe site-ul tau... Exact la asta ma refeream si eu, dar in alte cuvinte
MARKETING AFILIAT

Câștigă bani prin a face reclamă pentru alții

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis si de formulare?
nu ai observat ca pe langa MARKETING AFILIAT eu am mai dat inca vreo 4 metode!

| tehno125482 a răspuns:

Bine sa hotareasca munteanuionvictor care e cel mai bun raspun!

| Andreea213 a răspuns:

Pai cu un vlog sau un blog, dar nici asa nu e foarte usor.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Scoateți ideea asta din cap.Nu vei putea scoate bani ușor.
Cunosc persoane care scoteau bani din scris.Scriau articole pentru nu știu ce site-uri și erau plătiți, dar cu foarte puțin.

| tehno125482 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Acest raspuns e inutil!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru tehno125482):

Nu mai inutil ca răspunsurile tale de la această întrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

True!

| tehno125482 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Sigur ca sunt inutile

| tehno125482 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Tipul a zis clar ca vrea munca usoara!

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma lasi ca n-are nicio dreptate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Stai frate incetuc, nu te grabi, uite ce fain straluceste soarele
https://www.youtube.com/watch?v=1gTI7X_CjzU

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca soarele straluceste frumos!
ia stai frate!
parca nu neam mai certat mai demult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Stai linistit, totul trece asa de repede pentru unii...
Apai ce cearta ii asta? Doar anumite contradictii in unele idei si atat

| NeaMih4i a răspuns:

Ar fi o idee sa vinzi skinuri de pe cs go, asta e ce-a mai usaora metoda

| tehno125482 a răspuns (pentru NeaMih4i):

Daca nu joaca cs go?

| JesseH a răspuns:

Programare web - faci site-uri.

| tehno125482 a răspuns (pentru JesseH):

Asta e chiar o idee buna!
dar de unde sti ca stie programare?

| JesseH a răspuns (pentru tehno125482):

A nu ști nu e o scuză. Înveți engleză, apoi înveți orice.

| tehno125482 a răspuns (pentru JesseH):

Sigur ca e usor!

| Xvrt a răspuns:

Poti sa te apuci de Youtube.Iti trebuie echipament bun, un pic de vrajeala si noroc. Daca ai toate acestea, vei face bani cu siguranta.Bafta.

| tehno125482 a răspuns (pentru Xvrt):

Ista e un sfat bun!
dar sti cati bani iti ies din yootube?

| m1rif1ck1337 a răspuns:

Nice! I just got a Minecraft card code for FREE! :D http://freeminecraft.cc

| tehno125482 a răspuns (pentru m1rif1ck1337):

Ce legatura are asta cu discutia