| Radulescu166 a întrebat:

Cum sunt conditiile la scoala de politie Vasile Lascar de la Campina? Si cum te repartizeaza dupa ce termini? Ai sanse sa apuci loc aproape de casa?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.scoalapolitie.ro/admitere
Sunt conditii militare, nu esti la hotel de 4 stele. Te adaptezi sau pleci acasa. Auzeam ca nu au mereu apa calda si dusurile se fac numai intre anumite ore. Dupa ce termini te repartizeaza in functie de notele pe care le-ai avut in scoala si in functie de unde este post liber. Cei ce termina cu medii bune pot alege, cei cu note slaba ce sa mai aleaga? De multe ori te repartizeaza unde vor ei. Multi au fost trimisi la Bucuresti cu serviciul, stiu asta de la scoala de politie din Cluj. Greu gasesti langa casa, sa fie nevoie de un om nou si sa ai note decente.