| Mircok a întrebat:

Dacă a trecut o săptămână de la interviul de angajare în care mi s-a zis ca "voi fi contactat" și nu s-a întâmplat are vreun rost sa-i sun eu înapoi? rolling on the floor

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da, ca sa afli ca te-au refuzat. Daca or să-ți răspundă.

| JicaContra a răspuns:

Eu am dat telefon odata, si am insistat pana mi-au spus "nu", dupa care nu am mai incercat
in general, daca nu te contacteaza in 1-2 zile, atunci raspunsul e nu

ideea e ca ORICUM, mergi la cat mai multe interviuri, te cauta si altii dupa ce te-ai angajat, ghinionul lor... si asta mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa ii suni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulţi zic aşa de complezenţă dar nu te mai sună nimeni după-aia.
E o vorbă pe care avea domnul profesor de lb.română de la mine din liceu: "Dacă atunci când mergi să tă angajezi, angajatorii vă zic "Vă căutăm noi", atunci e clar că N-O să te caute nimeni."

| aimullah123 a răspuns:

Am avut si eu o experienta d-asta in care nu am mai fost sunat dupa interview. Dar dupa aceea am gasit un job mult mai bun big grin

Răspuns utilizator avertizat

De obicei "te vom contacta noi" înseamnă că o să te caute când/dacă o să aibă nevoie de angajaţi, asta poate însemna şi peste 3 luni (mi s-a întâmplat). Uneori e doar un refuz diplomat.

| bornsinner a răspuns:

O saptamana nu e mult. Un proces de recrutare poate dura si cateva luni. Gandeste-te ca nu esti singurul care a participat la interviu.

Daca vrei neaparat sa obtii feedback, mai profesionist este cu un email.

| LaElly11 a răspuns:

N-ar strica să încerci laughing