| Mircok a întrebat:

Dacă a trecut o săptămână de la interviul de angajare în care mi s-a zis ca "voi fi contactat" și nu s-a întâmplat are vreun rost sa-i sun eu înapoi? rolling on the floor

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da, ca sa afli ca te-au refuzat. Daca or să-ți răspundă.

| JicaContra a răspuns:

Eu am dat telefon odata, si am insistat pana mi-au spus "nu", dupa care nu am mai incercat
in general, daca nu te contacteaza in 1-2 zile, atunci raspunsul e nu

ideea e ca ORICUM, mergi la cat mai multe interviuri, te cauta si altii dupa ce te-ai angajat, ghinionul lor... si asta mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa ii suni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulţi zic aşa de complezenţă dar nu te mai sună nimeni după-aia.
E o vorbă pe care avea domnul profesor de lb.română de la mine din liceu: "Dacă atunci când mergi să tă angajezi, angajatorii vă zic "Vă căutăm noi", atunci e clar că N-O să te caute nimeni."

| aimullah123 a răspuns:

Am avut si eu o experienta d-asta in care nu am mai fost sunat dupa interview. Dar dupa aceea am gasit un job mult mai bun big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Unknownzgw a răspuns:

De obicei "te vom contacta noi" înseamnă că o să te caute când/dacă o să aibă nevoie de angajaţi, asta poate însemna şi peste 3 luni (mi s-a întâmplat). Uneori e doar un refuz diplomat.

| bornsinner a răspuns:

O saptamana nu e mult. Un proces de recrutare poate dura si cateva luni. Gandeste-te ca nu esti singurul care a participat la interviu.

Daca vrei neaparat sa obtii feedback, mai profesionist este cu un email.

| LaElly11 a răspuns:

N-ar strica să încerci laughing