| BilaRomânească a întrebat:

Dacă am medie de bursă de merit la facultate trebuie să mă duc la secretariat să fac un dosar? Sau se ocupă facultatea de tot?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Iti vin si banii pe card, asa dintr-o data. Normal ca trebuie sa mergi la secretariat sa-ti faci dosar.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca-i problema ta sa ceri bursa?
Intocmeste-ti dosarul, depune-l si asteapta bursa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de facultate, vezi in regulament. Eu am facut doar un dosar, pe urma au fost toate datele inregistrate pe toti anii inclusiv contul bancar si a venit pe card luna de luna.

| WhiteLife a răspuns:

Nu primești bursa daca nu depui cerere și toate actele necesare. Cel puțin așa e la noi.

| Elelei a răspuns:

Mai da' puturosi mai sunteti voi! Sa stie facultatea ca tu vrei bursa. Si sa te roage sa o primesti. Sau crezi ca se da obligatoriu? Nu, nu se ocupa facultatea de tot, trebuie sa mai faci si tu efort.

| BilaRomânească explică (pentru Elelei):

E bine atunci, săptămâna viitoare încep facultatea, acum eram în vacanță, și fac dosarul.

| Adry05 a răspuns:

Pentru bursă de merit nu trebuie să depui nimic, doar extras de cont dacă apari pe lista de bursieri și n-ai dus până atunci