| Maryyyaa a întrebat:

Dacă am semne pe mâini, cum ar fi tăieturi cu lama ma pot angaja în MAI?

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zici ca ai avut un accident... depinde de arma la care vrei sa te duci. La unii cu siguranta te accepta.

| Maryyyaa explică (pentru GabiDumitrescu):

Sunt tăiată pe vene, nu pot sa zic ca a fost accident

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maryyyaa):

Ai avut o pisica extrem de agresiva... Nu stiu ce sa zic, eu de exemplu am o cicatrice la una dintre incheieturi de parca as fi incercat sa imi tai venele, dar de fapt e de la o cazatura cu bicicleta. happy

| Ciprian09 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mmm,psihogic ce zici? taieturile cu lama cine si le-a facut si din ce motiv? o sa aiba drept la arma...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ciprian09):

Da, iar cu arma aia se va putea impusca pe ea sau pe colegi/colege. In caz ca nu stiai, majoritatea militarilor nu au permis de port de arma, poate doar daca isi iau ei separat. Mergi la unitate, iti iei arma in primire, faci ce faci pe acolo, cand pleci, o lasi la locul ei.

| Ciprian09 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Doamne ajuta, ce pot spune...laughing)

| gabicoo a răspuns:

Da. La bucătărie.

| Maryyyaa explică (pentru gabicoo):

Întrebarea era dacă ma pot angaja în M.A.I, nu unde

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maryyyaa):

Pai MAI angajeaza si civili pe posturi de personal auxiliar, si acolo cerintele sunt diferite. De exemplu soferii care livreaza una-alta in unitati si NU conduc vehicule militare nu trebuie sa indeplineasca aceleasi conditii ca aia care conduc camioane militare/TAB-uri/samd.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Oricata nevoie este de personal in domeniu semnele respective te vor incurca.
Ar merge acoperite cu un tatuaj pe care il poti acoperi cu un manson subțire de culoarea pielii in timpul serviciului.
Am inteles ca tatuajele sunt acceptate.
Si cand te prezinti la comisie porti acel manson de culoarea pielii dintr-un material tip maleta ca sa arati ca l vei acoperi in timpul serviciului pe timp de vara daca porti camasa cu maneca scurta.
Pe timp de iarna oricum nu se observa.
Mai bine discuti despre un tatuaj decat despre niste semne clare de tentativa de suicid care inseamna clar ca nu te vor accepta.