| adina_6710 a întrebat:

Daca am terenuri si proprietati pot beneficia de indemnizatia de somaj?

2 răspunsuri:
| mirella25 a răspuns:

Da, din cate am citit, am vazut si am auzit, poti beneficia de indemnizatia de somaj.

Nu beneficiaza de indemnizatie de somaj:

- persoanele care, la data solicitarii dreptului, refuza un loc de munca potrivit pregatirii sau nivelului studiilor, situat la o distanta de cel mult 50 km de localitatea de domiciliu;

- persoanele care refuza participarea la servicii pentru stimularea ocuparii si de formare profesionala oferite de agentiile pentru ocuparea fortei de munca;

- absolventii care, la data solicitarii dreptului, urmeaza o forma de invatamant;

- persoanele care au incetat raporturile de munca sau de serviciu prin acordul partilor sau prin demisie.

| demonel a răspuns:

Pentru terenuri primesti sutventie de la stat pentru cultivarea lui dar pozti sal lasi in voia domnului si bani vin la tine