| anonim_4396 a întrebat:

Daca dau la filologie, ce facultate as putea urma?
Ce meserii ies din acest profil?
Vreau sa ma axez pe engleza sau romana happy (Fara Facultatea de Litere)

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poti apoi deveni profesoara, jurnalista, avocata, sociolog, traducator, psiholog.

| AdinaCrissa a răspuns:

Pai si eu vreau tot la filologie sa merg. Ador engleza, romana si franceza! Urasc fizica si marti dau test si nu stiu nimic laughing Pai poti da la facultatea de JURNALISM. Eu cel putin acolo vreau sa merg dar se intra cu "pile" din cate am auzitthinking Funda?hee hee O seara placuta!

| aLyN_4462 a răspuns:

Poti urma Facultatea de Drept, asa cum spunea si mira te poti face jurnalist, avocat, traducator, profesoara mai putin

| teodora_2333 a răspuns:

Buna! Ai putea urma DREPTUL; facultatea de limbi straine, de istorie, de sociologie, de filozofie, etc.Depinde ce te atrage mai mult.