| Selenis a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa stiu ce profile pot alege la liceu (ex: filologie.). Problema este ca eu vreau sa fac mai putina mate si fizica si sa ma axez mai mult pe romana,engleza, istorie si biologie.Ce profil as putea alege si cu cat se intra la ele? sad

Răspuns Câştigător
| Addicted2Chocolate a răspuns:

Hei. Singurele profile unde ai putea merge sunt filologia si stiintele sociale. Eu personal, nu stiu cate ore de biologie se fac, dar din clasa a11-a la filo nu se mai fac materii realiste. La stiinte nu faci decat o ora de mate, fizica, chimie din a11-a. happy. Media de intrare e diferita la fiecare liceu, depinde cat de bun este si de asemenea orasul din care esti. Iti recomand filologia. Este un profil destul de usor, iar daca gasesti o clasa cu intensiv engleza, si mai bine happy