Întrebare recomandată | ShøØtYøu a întrebat:

Dacă ești neurochirurg poți opera si copii sau îți trebuie o specializare pentru asta?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este nevoie de o superspecializare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, neurochirurgul poate opera atat adulti cat si copii.

| untu a răspuns:

Daca este neurochirurg specialist pediatru, da! Medicul primar neuroghirurg este pentru adulti!

| petre059 a răspuns:

Gresite raspunsurile dinainte. Un neurochirurg poate opera pe orice in cadrul unui spital, diferenta este ca la un copil e treaba mai migaloasa. Un mare chirurg roman este LEON DANAILA. poti citi despre el pe wikipedia.De fapt m-a amuzat intrebarea ta, e ca si cand ai intreba daca un macelar poate taia numai oi sau si porci laughing