| anonim_4396 a întrebat:

Daca ești bun la ceva,
Dar nu poți trăi din acel ceva,ce rost mai are viața?

Daca muncesti că să trăiești,și nu invers.

Am discutat cu câteva persoane care mi-au zis că
Și-ar fi dorit să devină sportivi,sau oameni de afaceri,dar n-au știut cum sa-nceapa,sau n-au avut contitii.
timpul a trecut, iar ei nu și-au îndeplinit visul.

E Romania tara in care visele mor?

Cum sa fac sa-nvat din greșelile lor
Și să nu ajung așa?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E Romania tara in care visele mor?
Nu,si eu credeam asta o data si anul trecut eram mort dupa un laptop dar am reusit sa-l cumpar, desi nu,gandeste rational, daca esti economic poti sa aduni si sa ai
Cum sa fac sa-nvat din greșelile lor
oamenii nu invata nici din propile greseli asta e adevarul dar din greselile altora sa fim sinceri, gresim, plangem, mergem mai departe, mereu cauta solutia nu te plange ca nu rezolvi nimic

| Holiday a răspuns:

Si cam ce e "acel ceva" la cate te pricepi dar nu poti trai din el?!?

"Daca muncesti că să trăiești, și nu invers."

Evident ca muncesti ca sa traiesti, ar fi foarte nasol sa traiesti ca sa muncesti.
Cine naiba are ca tel in viata sa munceasca?!? Evident ca munca, respectiv veniturile generate de ea, ne ajuta "sa traim" si sa facem alte lucruri care sunt importante pentru noi.

| Staind a răspuns:

Are rost atata vreme cat mai gasesti o placere in ea.

| DovleacTurbat a răspuns:

Sa nu mai pierzi timpul pe aici cu intrebari idioate si sa incepi sa lucrezi la ceea ce iti doresti.

| crazypop a răspuns:

Da, este Romania tara in care visele mor, foarte adevarat, dar nu tara e de vina tara e frumoasa, conducerea e de vina fiindca iti pun piedici cand vrei sa te ridici si favorizeaza magazinele straine si nu pe cele romanesti, de asta si vreau sa plec in America unde statul iti ofera bani si te ajuta si nu iti pun pedici si nu fac controale pentru orice fleac ca la noi numai ca sa iti inchida magazinul.
Cum sa inveti? Crede in visul tau pleaca in alta tara deschide-ti o afacere sau urmeaza-ti visul pe care il ai si continua sa lupti pana cand ti l-ai indeplint oricat de multe pedici ar fiwinking

| JDBere a răspuns:

Daca esti motivat, iti poti trai viata din placeri. Presupun ca totul tine de vointa si efectul pe care-l au altii asupra ta. Cei care au esuat sunt cei care au fost confuzi in momentul oportunitatii si nesiguri pe ei. Totul depinde de tine